
Herken je jezelf hierin?
Het ontbreekt je aan structuur
Je verhaal is zó veel! Je krijgt er geen lijn in, geen rode draad, en daar baal je van.
Je verhaal is kwetsbaar
Je verhaal wil naar buiten, maar het voelt zó kwetsbaar om het toe te laten.
Je ervaart een blokkade in jou
Je wilt graag schrijven. Maar iets houdt je tegen, al weet je niet precies wat.
Je doet oneindig veel concessies
Je weegt elk woord, bang om iemand te kwetsen. Daardoor verlies je de kern van je verhaal.
Je twijfelt je suf
Je weet het zó goed, en toch ook helemaal niet. Je wikt, weegt en zoekt houvast, maar alles voelt wiebelig.
Soul Writing Retraites in Spanje bij Granada
– van 11 t/m 16 mei 2026
– van 25 t/m 30 oktober 2026
Voor mensen die hun éigen verhaal willen durven voelen zodat schrijven lichter wordt.
De retraite in een notendop

01
kleine groep

02
1:1 coachingsessies, kies wat je wilt

03
structuur als houvast

04
schrijven vanuit soul

05
Ervaren coach & zorgvuldig samengesteld programma
Tijdens de retraite ben ik jouw gids.
Met 10+ jaar ervaring in het begeleiden van levensverhalen heb ik al talloze mensen geholpen hun verhaal te vinden en te schrijven. Voor deze retraite heb ik een programma samengesteld dat zorgvuldig is opgebouwd — met alle ruimte voor jouw eigen proces.
Review Karoline
“Er wordt hier diep gegraven. Daardoor lukte het mij om door de weerstand gaan, door de vragen die …” kijk hier verder
Review Mirella
“Ik heb nooit de ambitie gehad om een boek te schrijven, maar wel het verlangen om mijn verhaal…” kijk hier verder

voor wie is de Soul Writing retraite?
- je vóelt het diepe verlangen om je leven(sverhaal) te schrijven (en misschien wordt het zelfs een boek!)
- je wilt breken met (familie)patronen die je in de weg zitten
- je verlangt naar rust, ruimte en tijd om écht te luisteren naar jezelf
- je wilt terug naar wie je ten diepste bent en naar je eigen schrijfstem
- je schrijft om te helen, te begrijpen of betekenis te geven
- je bent er klaar voor om je verhaal te schrijven — met alles wat het is
- je wilt weten wie je écht bent, wat je richting is in dit leven
Belangrijk: Het maakt niet uit of je wel of geen ervaring hebt met mediteren of schrijven.
Herken je jezelf in een van de bovenstaande punten? Doe mee!



Waarom de Soul Writing retraite in Spanje?
Omdat schrijven meer is dan schrijven alleen. Omdat het verder gaat dan woorden op papier.
Het is een reis naar binnen, naar dat deel in jou wat gehoord wil worden.
In deze retraite creëer je overzicht door structuur aan de hand van een zelfontwikkelde methode. En je krijgt alle ruimte om te vertragen, te voelen en te schrijven vanuit je ziel. Je vindt de rode draad van je verhaal — en misschien ook van je leven.
Rust en overzicht
Doordat je in 6 dagen naar de structuur van je verhaal gaat, is er overzicht en rust, yes!
Creatieve flow
Door dichtbij jezelf te zijn staat de flow van creëren weer aan. Het stroomt weer!
Zielsverbinding
Een deep dive naar binnen, rechtstreeks je ziel in. Want dáár zitten de zinnen waar je met je hoofd niet bij komt.
Lichter
Loslaten, openen, de leegte voelen. Omdat leegte je ruimte geeft om te creëren en te schrijven.
Creativiteit laat zich niet temmen.
Het begint te stromen zodra JIJ de ruimte schept om te voelen.
“Ik voel me bevrijd nu mijn verhaal geschreven is én gepubliceerd. De grootste transformatie ever!” – Jolanda, Basta! Er is echt alleen maar liefde
“Wat was het bijzonder. Schrijven is voor mij verwerken — soms zo intens dat ik het overzicht verlies. Brenda hielp me structuur aan te brengen, waardoor mijn woorden helderheid kregen. Deze retraite gun ik iedereen.” – Sarah
“Wat een week! Het heeft al mijn verwachtingen overtroffen. Van Brenda leerde ik hoe structuur rust brengt in mijn schrijven. Daardoor vond ik helderheid, niet alleen op papier maar ook in mezelf. Ik voel me bevrijd!”
Wat kun je verwachten?
Een kleine groep fijne mensen, een prachtige locatie, een schitterende privékamer en een zorgvuldig samengesteld programma — dat sowieso. Er wordt heerlijk voor je gekookt en het zal je aan niets ontbreken.
Tijdens de Soul Writing Retraite laten we veel in het moment ontstaan. Dagen in Spanje zijn zeker niet in steen gebeiteld. Voor wie een idee wil hebben, houdt het best rekening met onderstaande:
Nadat iedereen zich op de eerste dag in de kamer heeft geïnstalleerd, starten we om 15.30 uur. De eerste twee dagen zijn intens (tot circa 20.00 uur ’s avonds).
Vanaf de derde dag is er telkens een ochtendprogramma en ben je in de middag vrij. Je hebt dan alle tijd om te schrijven, te wandelen of gewoon te ontspannen aan de rand van het zwembad. Ook kun je in de middag een 1-op-1 sessie met mij inplannen. Je hebt de keuze uit een soulsessie (zielsgesprek, healing, opstelling) of een structuursessie (gericht op je verhaal) – net waar jij behoefte aan hebt.
Op de laatste dag sluiten we de retraite af om 12.00 uur.
Je kunt verder rekenen op:
een zorgvuldig samengesteld programma dat nergens anders te volgen is
cacaoceremonie
meerdere schrijfworkshops
elke ochtend geleide meditaties (inner journeys)
opstellingen van de ziel en van het boek
persoonlijke begeleiding, kleine groep
volledige verzorging qua ontbijt/lunch/koffie/thee/versnaperingen/enz
- gebruik van zwembad, yogamatten, materialen
dagelijks vegetarische lunch onder de olijfboom 🌿
- mooie gesprekken en veel inspiratie!
Een retraite vol verbinding, verdieping en woorden die vanzelf gaan stromen.






Praktische informatie op een rij
Data
De retraite is van 11 t/m 16 mei 2026, in Spanje bij Granada (je vliegt op Málaga).
Komt die datum niet uit, dan kun je ook mee van 25 t/m 30 oktober 2026, zelfde locatie.
Plus: een livesessie via Zoom, datum in overleg
Je krijgt een individueel gesprek voorafgaand aan de retraite.
Investering
De investering is € 2.750 (inclusief btw voor particulieren, exclusief btw voor bedrijven). Je reserveert eenvoudig je plek door een aanbetaling te verzorgen van € 500. Het resterende bedrag betaal je uiterlijk 6 weken voordat we elkaar in Spanje zien.
De prijs van de retraite is inclusief je verblijf, ontbijt, lunch. Alleen je vlucht, transport naar & bij de locatie en evt. extra drankjes komen daar nog bij. De laatste avond eten we op een superfijne plek in Granada (voor wie wil, eigen kosten).
Let op: denk aan je annuleringsverzekering en reisverzekering.
Locatie
Ik ontvang je graag in de bergen van Andalusië, bij Granada, met een oogverblindend uitzicht op de Sierra Nevada. Het is een superfijne plek op het Andalusische platteland, mét zwembad. Je krijgt een schitterende luxe privékamer met gedeelde badkamer.
Aantal deelnemers
Ik heb ervoor gekozen de groep klein te houden. Deze retraite gaat door bij minimaal 4 deelnemers. Er kunnen maximaal 8 deelnemers mee. Wie dat wil, koppel ik aan de andere deelnemers zodat je samen kunt reizen en/of een huurauto kunt huren. Ik weet een goed en betaalbaar adres bij Málaga airport.
En het eten?
Elke dag genieten we van vers, vegetarisch soul food – met liefde bereid door onze privé kokkin Sonia. Dieetwensen? Laat het gerust weten, dan houdt ze er rekening mee.
Belangrijk
Ik wil met nadruk zeggen dat je geen ervaring hoeft te hebben met schrijven of mediteren. Wél is het belangrijk dat je jezelf kunt dragen – fysiek en mentaal. Twijfel je hierover? Neem vooraf even contact op.
Welkom met alles wat jou JOU maakt
We gaan op reis naar binnen. Naar wie jij werkelijk bent. Zonder afleiding, zonder haast.







Over mij
In alles wat ik doe, betrek ik schrijven en het levensverhaal.
Soms ziet dat eruit als ‘boeken schrijven’.
Een andere keer als een ‘moederdochterretraite’ waarin twee levensverhalen samenkomen. En dit keer als de Soul Writing retraite in Spanje waar jouw leven(sverhaal) centraal staat.
Het verhaal dat jij leeft en vanwaaruit je creëert!
Soms raken we verstrikt. We twijfelen, gaan gevoeligheden uit de weg, voelen knopen in onze buik, zijn angstig en we twijfelen ons een ongeluk.
Maar wat als je al die chaos, onrust, angst, schaamte en twijfel ontwart? Zodat het helder wordt, en er overzicht komt?
Dát brengt niet alleen rust in je hoofd, je krijgt er ook zelfvertrouwen van.
Dan schrijf je je verhaal vanuit je ziel, vanuit jou!
Brenda is auteur van de schrijfboeken Zo doe je dat, je levensverhaal schrijven en Aanmoedigingen voor schrijvers.
Mensen die je voorgingen – reviews
“Met Soul Writing pellen we onszelf af als een ui, laag voor laag.” Latifa, deelneemster Light up your life story 2022
“Je wordt uitgedaagd om met andere ogen naar je verhaal te kijken. Ik ga met een innerlijk vertrouwen weer naar huis.” Femmy deelneemster 2019
Ik wist van tevoren niet wat ik kon verwachten, maar ik ben zo blij dat ik ben gegaan! Jarenlang had ik mijn emoties weggestopt, maar deze retraite gaf me de moed om eindelijk het verdriet te durven voelen en dwars door die pijn te gaan. Het maakt alles zoveel lichter. Bijzonder hoe de kracht van een groep liefdevolle vrouwen en Brenda als fantastische gids deze transformatie kunnen bewerkstelligen. Ook voel ik dat mijn verhaal nu echt geschreven wil worden en dat het er gaat komen.
De focus op mezelf, dát was precies waar ik voor kwam. Daar was het ook tijd voor. Ik heb mijn verhaal kunnen aankijken en gevoeld wat ik nodig heb om te schrijven.
Je verricht echt wonderen Brenda, dat doen we met elkaar, maar zonder jou was dit er niet.
Het verhaal dat je schrijft zou er nooit zijn als jij er niet was geweest. Het is de vrucht van je levenservaring, visie, gevoel voor humor, drama en voor schoonheid – Renate Dorrestein
Brenda, ik heb een vraag!
hieronder de meestgestelde vragen
Ik wil schrijven, maar geen boek. Is dat oke?
Ik houd van deze vraag. Ja, je bent heel erg welkom!
Het gaat vooral om jou en het schrijven van je leven. Dat kan een een boek worden maar misschien krijgt het wel een heel andere vorm. Of geen vorm en schrijf je voor jezelf 🙂
Dus nee, geen probleem. Ga je mee?
Ik vind alleen reizen best eng, daardoor twijfel ik.
Snap ik helemaal. De meeste deelnemers komen alleen. Als je dat fijn vindt, wil koppel ik je aan de andere deelnemers. Dan wordt reizen een stuk leuker en begint de voorpret al! Sowieso is het fijn van tevoren via zoom kennis te maken met mij zodat je weet wie jou in Spanje ontvangt. Plan hier een gesprek in in mijn agenda.
Ik voel een volle JA maar vind het spannend om de investering te maken
Dit hoor ik vaker en je gevoel is heel normaal. Eigenlijk is daarmee je proces al begonnen. Het betekent dat je het doorvoelt. Wil ik dit echt? Ga ik dit echt doen? Je staat op het punt in een versie van jezelf te stappen, die zichzelf dit gunt. Om begeleid te worden, gecoacht te worden. Om gedragen te worden in het schrijven van je verhaal en thuis te komen bij jezelf.
Als je die JA voelt, dan sta ik voor je klaar om je met open armen te ontvangen en je het allerbeste te geven wat ik in mij heb.
Waar vlieg ik op?
De retraite is bij Granada, maar je vliegt naar en van Málaga.
Ik wil graag kennismaken met jou voordat ik me inschrijf. Kan dat?
Jazeker kan dat! Klik hier en plan direct een zoomafspraak in mijn agenda, dan spreken we elkaar binnenkort. (mailen mag ook brenda@100jaarnavandaag.com)
Ja, ik doe mee!
Ja, ik schrijf me in voor deze Soul Writing retraite!
De Soul Writing retraites gaan door bij minimaal 4 deelnemers. Als dat aantal is bereikt krijg je een berichtje van ons. Op dat moment kun je veilig je vliegticket boeken.
In loondienst? Bespreek de mogelijkheden voor een vergoeding op je werk.
"*" geeft vereiste velden aan